روغن گیربکس مرسدس بنز ATF 134 FE

0019897803

جدید

  • سطح کیفیت MB 236.15
  • قابل استفاده برای جعبه دنده های اتوماتیک
  • مناسب برای انواع مدل مرسدس بنز سواری

جزییات بیشتر

موجود ، تماس بگیرید

 
بررسی تخصصی

روغن گیربکس مرسدس بنز ATF 134 FE MB 236.15

روغن گیربکس مرسدس بنز ATF 134 دارای تاییدیه MB 236.14 از کمپانی مرسدس بنز می باشد و برای استفاده در جعبه دنده اتوماتیک مرسدس بنزهای سواری با سطح کیفیت MB 236.14 مناسب می باشد. این روغن جعبه دنده اتوماتیک همان روغن گیربکسی است که در ماشین های مرسدس بنز در کارخانه و هنگام تحویل مرسدس بنز به مشتری ریخته می شود.

وقتی در مورد تعمیر و نگهداری خودرو صحبت می کنیم ، تمام توجه ها به سمت روغن موتور می باشد ؛ درحالی که از اهمیت روغن موتور اطلاع دارند اما نباید از اهمیت روغن جعبه دنده یا همان روغن گیربکس که در عموم به واسکازین هم معروف است غافل شد.

روغن گیربکس مرسدس بنز

روغن دنده خودرو (روغن گیربکس) چیست ؟

روغن گیربکس یا همان روغن جعبه دنده خودرو از اجزای اصلی سیستم انتقال قدرت در مرسدس بنز شما می باشدو چون با اکثر اجزای سیستم انتقال قدرت مانند چرخ دنده ها، یاتاقان ها و آب بندهای به کار رفته در دفرانسیل خودرو و جعبه دنده در تماس است نقش مهمی را در سیستم انتقال قدرت مرسدس بنز شما ایفا می کند.

روغن جعبه دنده یا همان روغن گیربکس به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شود :

  • روغن دنده سیستم های دستی یا همان گیربکس های دستی
  • روغن دنده گیربکس های اتوماتیک که شامل روغن جعبه دنده اتوماتیک چند سرعته (ATF) ، جعبه دنده های متغیر پیوسته (CVT) ، گیربکس های دو کلاچه (DCT)
  • روغن دنده هایی که برای روانکاری گیربکس ماشین آلات کشاورزی و دیگر تجهیزات که به صورت برون جاده ای فعالیت می کنند به کار می رود

روغن جعبه دنده های دستی همانند روغن های موتور بر اساس سطوح کیفیت (API و ...) و درجه گرانروی (SAE ) و استانداردهای سازندگان تجهیزات(OEM ها) دسته بندی می شوند. سطوح کیفیت روغن دنده سیستم های اتوماتیک یعنی همان گیربکس های اتوماتیک بر خلاف روغن جعبه دنده های دستی فقط توسط سازندگان خودروها (OEM ها) تعیین می شود و وغن گیربکس مرسدس بنز هم دارای استاندارد مرسدس بنز MB 236.15 می باشد که ATF134 FE  نامیده می شود.

         

                   

آرکاموبیل فروشگاه تخصصی لوازم یدکی و سیالات خودروهای بنز ، بی ام و ، پورشه

 
جزئیات فنی
نام کالاروغن گیربکس
شماره فنی0019897803
کشور سازنده قطعهآلمان
تعداد در پکیک عدد
حجم1 لیتر
سطح کیفیتMB 236.15

1 محصول مشابه یافت شد

نظرات

کد QR

منو

مقایسه 0