روغن موتور مرسدس بنز MB 229.5 5W40

جدید

  • درجه گرانروی SAE 5W40
  • سطح کیفیت MB 229.5
  • تمام سینتتیک
  • مناسب برای انواع مدل مرسدس بنز سواری

جزییات بیشتر

موجود ، تماس بگیرید

 
بررسی تخصصی

روغن موتور مرسدس بنز 5W40 تمام سینتتیک MB 229.5

پس از خرید خودرو مرسدس بنز ، برای تعمیر و نگهداری از آن توجه به سیالات خودرو و چک کردن آنها در فواصل بین مراجعه به تعمیرگاه از مهمترین کارههایی است که می بایست انجام شود.

روغن موتور مهترین سیال مورد استفاده در اتومبیل شما می باشد و عدم توجه به انتخاب روغن موتور مناسب و  عدم تعویض به موقع آن صدمات جبران ناپذیری را برای مرسدس بنز شما به بار خواهد آورد.

روغن موتور مرسدس بنز 5W40 دارای تاییدیه MB 229.5 بوده و تمام سنتزی می باشد و برای انواع مدل مرسدس بنز سواری در کلاس های مختلف S , E , C , CLS و... قابل استفاده می باشد .

روغن موتور وظایف متفاوتی را در موتور خودرو بر عهده دارد که عبارتند از :

  • روانکاری
  • انتقال حرارت
  • حفاظت از سطوح قطعات موتور
  • پاک کنندگی و انتقال مواد

                                                                

روانکاری

روغن موتور با تشکیل لایه ای نازک از فیلم روغنی بر روی قطعات موتور خودرو سبب کاهش اصطکاک بین قطعات شده و از افزایش دمای موتور ناشی از اصطکاک جلوگیری می نماید. روغن موتور مرسدس بنز دارای درجه گرانروی SAE 5W40 می باشد و به خوبی می تواند قطعات موتور خودرو مرسدس بنز شما را در هوای سرد و گرم روانکاری نماید و از آسیب های ناشی از عدم روانکاری مناسب جلوگیری نماید.

ر روغن موتور در زمانی که خودرو شما روشن است و همچنین در حال حرکت می باشد می بایستی در دمای بالا روانکاری قطعات خودرو را انجام دهد اما یکی دیگر از وظایف مهم روغن موتور در فصول سرد سال و مخصوصا در صبح که خودرو برای ساعات طولانی خاموش بوده است می باشد چراکه در صورت عدم روانکاری مناسب موتور اتومبیل هنگام استارت خودرو در هوای سرد آسیب های جدی به موتور ماشین شما وارد خواهد شد. روغن موتور مرسدس بنز با توجه به درجه گرانروی 5w40 و فرمولاسیون تمام سینتتیک آن به خوبی قادر است موتور مرسدس بنز شما را از آسیب محافظت نماید.

                                  

انتقال حرارت

روغن موتور مرسدس بنز5w40 با توجه به فرمولاسیون تمام سنتزی خود مقاومت بالایی در برابر اکسید شدن و ایجاد رسوب و لجن در موتور مرسدس بنز شما را دارد و همچنین قادر است حرارت ایجاد شده در سطوح فلزی موتور را انتقال داده تا سطح موتور مرسدس بنز شما با بالارفتن حرارت آسیب نبیند

حفاظت از سطوح قطعات موتور

روغن موتور مرسدس بنز 5w40 دارای تاییدیه سطح کیفیت 229.5 MB می باشد و نشان دهنده استفاده از مواد افزودنی سطح بالا در آن می باشد که سبب افزایش میزان محافظت کنندگی این روغن از سطوح موتور مرسدس بنز شما می شود. روغن موتور در کنار خاصیت روانکاری می بایستی بتواند از قطعات خودرو در برابر خوردگی و اکسید شدن محافظت نماید و روغن موتور مرسدس بنز 5w40 به خوبی این وظیفه را انجام داده و سلامت موتور مرسدس بنز شما را تضمین می نماید.

پاک کنندگی و انتقال مواد

روغن موتور مرسدس بنز 5W40 می بایستی قادر باشد ذرات ناشی از ساییدگی قطعات خودرو ، مواد ناشی از تجزیه روغن و سوخت را از روی قطعات خودرو پاک نماید و در خود معلق نگه داشته و با خود حمل نماید ، در غیر این صورت این مواد در موتور مرسدس بنز شما رسوب کرده و سبب آسیب به قطعاتی مثل پیستون و سیلندر می گردد. روغن موتور مرسدس بنز 5w40 با دارا بودن تاییدیه MB 229.5 دارای مواد افزودنی پاک کننده و متفرق کننده با کیفیت می باشد و موتور خودرو مرسدس بنز شما را از هرگونه لجن و رسوب پاک نگه می دارد.

نکته ای که در اینجا لازم به ذکر است این است که روغن های موتور با کیفیت در مدت کوتاهی پس از استفاده می بایستی تیره و سیاه گردد چراکه این تیرگی ناشی از حل کردن دوده ها و رسوبات موتور خودرو می باشد و در صورتی که روغن موتور تغییر رنگ ندهد نشانه عدم پاک کنندگی آن می باشد و رسوبات همچنان در موتور خودرو باقی مانده است.

روغن موتور مرسدس بنز SAE 5W40 با قابلیت پاک کنندگی و متفرق کنندگی بالای خود به خوبی رسوبات موتور مرسدس بنز شما را تمیز کرده و نسبت به کارکرد مناسب خودرو به شما اطمینان خاطر می دهد.

                                             

نحوه انتخاب روغن موتور مناسب خودرو 

جهت انتخاب روغن موتور مناسب خودرو خود باید به توصیه سازنده خودرو که در دفترچه خودرو ذکر می شود توجه کرد . مشخصاتی که سازنده خودرو اعلام می کند شامل سطح کیفیت و درجه گرانروی (SAE) می باشد.

سطح کیفیت روغن مرسدس بنز MB 229.5 است و این روغن برای تمام مرسدس بنز های سواری داخل ایران قابل استفاده است.

درجه گرانروی روغن موتور مرسدس بنز SAE 5W40 می باشد و این درجه ویسکوزیته برای مرسدس بنزهای سواری داخل ایران مورد تایید و قابل استفاده می باشد.

                                       

روغن موتور از دو جز زیر تشکیل شده است :

  • روغن پایه
  • مواد افزودنی (ادتیو)

روغن پایه :

در فرمولاسیون روغن موتور درصد بالاتری به روغن پایه اختصاص دارد و خواصی مانند مقاومت در برابر اکسیداسیون ، روانکاری در هوای سرد و طول عمر روغن موتور تا حد زیادی به کیفیت روغن پایه به کار برده شده در فرمولاسیون روغن موتور ارتباط دارد. 

روغن پایه های مورد استفاده در روغن موتور ها به سه دسته سینتتیک (سنتزی) ، معدنی و یا مخلوط معدنی و سینتتیک (نیمه سینتتیک) تقسیم می شود. روغن پایه های سینتتیک نسبت به معدنی طول عمر بیشتری در برابر اکسیداسیون و کارکرد بهتری در هوای سرد برای روانکاری دارند. روغن پایه مورد استفاده در روغن موتور مرسدس بنز 5w40 از نوع تمام سینتتیک بوده و مقاومت خوبی در برابر اکسید شدن و کارکرد خوبی در هوای سرد دارد ، از این رو با به کارگیری این روغن در مرسدس بنز خود موتور خودرو شما در هوای گرم و سرد به خوبی روانکاری شده و از آسیب های احتمالی محافظت می شود

مواد افزودنی (ادتیو) :

مواد افزودنی درصد کمتری را نسبت به روغن پایه در فرمولاسیون روغن موتور تشکیل می دهند اما خواص عملکردی زیادی را به روغن موتور می دهند. این خواص شامل بهبود درجه گرانروی روغن ، مقاومت در برابر اکسیداسیون ، بهبود شرایط روانکاری در هوای سرد و محافظت بهتر از قطعات موتور خودرو می باشد. 

درجه گرانروی :

روغن موتور مرسدس بنز با توجه به روغن پایه و مواد افزودنی به کاربرده شده در آن دارای درجه گرانروی SAE 5W40 می باشد که حرف W آن از کلمه Winter  و به معنی زمستان گرفته شده است و به این روغن ها چند درجه ای یا مولتی گرید گفته می شود. در قدیم روغن های موتور با یک عدد به عنوان مثال 50 ، 40 و... مشخص می شدند و به آن تک درجه ای می گفتند و صاحبان خودرو با تغییر فصول سال در گرما و سرما مجبور به تعویض روغن خودرو خود بودند. اما با پیشرفت تکنولوژی در حوزه مواد افزودنی و روغن پایه و به بازار آمدن روغن های چند درجه ای (مولتی گرید) که در عموم به روغن موتورهای چهار فصل معروف شدند صاحب خودرو نیازی به تعویض روغن موتور با گرم شدن یا سرد شدن خودرو نداشت چراکه روغن موتور چند درجه ای قادر به حفظ گرانروی خود در شرایط استاندارد با تغییر دما می باشد یعنی روغن در سرما زمستان و گرمای تابستان قادر به روانکاری موتور خودرو شما می باشد.

سطح کیفیت :

روغن موتور مرسدس بنز 5W40 دارای تاییدیه MB 229.5 می باشد که حروف M و B از اول کلمات Mercedes  و Benz گرفته شده است و کمپانی مرسدس بنز برای خودرو های خود از سطح کیفیت MB بر روی ظروف روغن موتور نام می برد. اما سطوح کیفیت دیگری هم برای روغن موتور توسط انجمن های معتبر و خودروسازهای دیگر تعریف شده است که معروفترین آنها API می باشد

                                       

  

در پایان مجددا لازم به ذکر با انتخاب روغن موتور مرسدس بنز 5W40 چک دوره ای سطح سیالات خودرو و تعویض به موقع آنها می توانید سلامتی خودرو مرسدس بنز خودرو تضمین نمایید و از رانندگی با آن لذت ببرید.

روغن موتور پیش روی شما برای کلیه مرسدس بنز های سواری  مناسب است :

C200 , C280 , C350

E200 , E250 , E280 , E300 , E350

CLS350 , CLS500

S350 , S500

فروشگاه تخصصی آرکاموبیل عرضه کننده تخصصی لوازم یدکی بنز ، بی ام و ، پورشه 

 
جزئیات فنی
نام کالاروغن موتور
کشور سازنده قطعهآلمان
تعداد در پکیک عدد
حجم1 لیتر
سطح کیفیتMB 229.5
درجه گرانرویSAE 5W40

نظرات

کد QR

منو

مقایسه 0