روغن دیفرانسیل مرسدس بنز MB 235.74 75W85

0019893303

جدید

  • درجه گرانروی 75W85
  • سطح کیفیت MB 235.74
  • مناسب برای انواع مدل مرسدس بنز سواری

جزییات بیشتر

موجود ، تماس بگیرید

 
بررسی تخصصی

روغن دیفرانسیل مرسدس بنز MB 235.74 75W85

روغن دیفرانسیل مرسدس بنز 75W85 دارای استاندارد MB 235.74 از شرکت مرسدس بنز می باشد و برای تمام مدل های بنز سواری در کلاس های مختلف E , C , S , CLS و... قابل استفاده می باشد . و این روغن دفرانسیل همان روغنی است که توسط شرکت بنز در کارخانه به داخل دیفرانسیل خودروهای بنز ریخته می شود. استفاده از روغن دیفرانسیل مرسدس بنز 75W85 به شما این اطمینان را می دهد که سیستم انتقال قدرت شما به سلامت کار می کند و از آسیبهای جدی به دیفرانسیل مرسدس بنز شما جلوگیری می گردد.

دیفرانسیل چیست ؟ 

دیفرانسیل قطعه ای از مرسدس بنز شما می باشد و همچنین در تمام خودرو های دیگر نیز وجود دارد و به منظور طراحی شده است تا هم قدرت محور متحرک را به چرخ ها انتقال دهد و هم به عنوان وظیفه اصلی قدرت مورد نیار هر چرخ را زمانی خودرو در سر پیچ در حال حرکت است  به نسبت نیاز آن چرخ تامین کند ، چراکه در سر پیچ ها چرخ های داخل و خارج پیچ مسافت یکسانی طی نمی کنند و دیفرانسیل قدرت مورد نیاز هر چرخ را بین آن ها تقسیم می کند. اگر چرخ های داخلی و خارجی مرسدس بنز شما در سر پیچ به یک اندازه بچرخد و مسافت یکسانی را طی کند سبب واژگونی خودرو خواهد شد..

در خودروهای دیفرانسیل عقب ، دیفرانسیل سیستم روانکاری مختص به خود را دارد و در خودروهای دیفرانسیل جلو از همان روغن گیربکس برای روانکاری دیفرانسیل استفاده می شود.

با نگاه کردن به زیر خودرو مرسدس بنز خود به راحتی دیفرانسیل قابل مشاهده است که محور چرخ عقب از آن منشعب شده است.

                 دیفرانسیل                     

روغن دیفرانسیل چیست ؟

روغن دیفرانسیل در دسته بندی روغن های دنده قرار می گیرد و وظیفه روانکاری سیستم چرخ دنده های دیفرانسیل را بر عهده دارد. روغن دیفرانسیل از روغن موتور ویسکوزتر بوده و برای کارکرد در شرایط سخت فیزیکی طراحی شده است اما روغن موتور بر خلاف روغن های دنده برای کارکردن در شرایط سخت دمای بالا و گرمای شدید طراحی شده است.

زمانی که شما در حال رانندگی هستید روغن گیربکس چرخ دنده های آن را روانکاری می کند و روغن دفرانسیل چرخ دنده هایی را که قدرت را از محور متحرک به محور چرخ ها منتقل می کند روانکاری می نماید. هدف اصلی روغن دیفرانسیل در مرسدس بنز شما خنک کاری و روانکاری دیفرانسیل مرسدس شما می باشد . در صورت عدم وجود روغن دیفرانسیل در مرسدس بنز شما ، دیفرانسیل آن بر اثر برخورد فلز به فلز دچار افزایش دما شده و از کار می افتد.

تعویض روغن دیفرانسیل مرسدس بنز هم مانند روغن موتور در زمان های مناسب بسیار مهم است، چراکه اگر روغن دیفرانسیل مرسدس بنز خاصیت روانکاری خود را از دست بدهد آسیب های جدی به سیستم انتقال قدرت بنز شما وارد می شود و هزینه های سنگینی را برای شما به دنبال خواهد داشت

روغن دیفرانسیل پیش روی شما برای انواع مرسدس بنزهای سواری مناسب می باشد :

E200 ,E250 , E280 , E300 , E350

C200 , C280 , C350

S350 , S500

CLS350 , CLS500

آرکاموبیل فروشگاه تخصصی لوازم یدکی و سیالات خودروهای بنز ، بی ام و ، پورشه

 
جزئیات فنی
نام کالاروغن دیفرانسیل
شماره فنی0019893303
کشور سازنده قطعهآلمان
تعداد در پکیک عدد
حجم1 لیتر
سطح کیفیتMB 235.7 , MB 235.74
درجه گرانروی75W85

نظرات

کد QR

منو

مقایسه 0