روغن ترمز مرسدس بنز MB 331 DOT4 PLUS

0019890807

جدید

  • دارای استاندارد DOT 4 PLUS
  • سطح کیفیت MB 331.0
  • مناسب برای انواع مدل مرسدس بنز سواری

جزییات بیشتر

موجود ، تماس بگیرید

 
بررسی تخصصی

روغن ترمز مرسدس بنز ِDOT 4 PLUS MB 331.0

مهمترین سیستم ایمنی در خودرو شما سیستم ترمز آن می باشد و هرگونه مشکل احتمالی در سیستم ترمز می تواند ایمنی جان سرنشینان را به خطر بیندازد. سیستم ترمز خودرو مرسدس بنز مانند خودروهای دیگر از اجزای متفاوتی تشکیل شده است که یکی از مهمترین آنها روغن ترمز می باشد. روغن ترمز یک سیال هیدرولیک است که وظیفه آن انتقال فشار و تبدیل آن به یک نیروی هیدروکی می باشد. روغن ترمز مرسدس بنز  توسط شرکت مرسدس بنز به تولید رسیده است و دارای تاییدیه های MB 331.0 و DOT 4 PLUS شرکت بنز می باشد . روغن ترمز مرسدس بنز MB 331.0 دارای استاندارد DOT 4 PLUS می باشد و برای تمام مدل های مرسدس بنز سواری در کلاس E , C ,S , CLS و ... قابل استفاده می باشد . همین روغن ترمز در زمان تولید خودروهای مرسدس بنز در کارخانه به داخل خودروهای این شرکت ریخته می شود و استفاده از آن سبب اطمینان شما در زمان رانندگی با مرسدس بنزتان می شود. 

در صورت پایین رفتن سطح روغن ترمز قبل از اینکه روغن ترمز به مخزن آن اضافه کنید حتما خودرو خود را توسط مکانیک بررسی نمایید تا نشتی در سیستم ترمز وجود نداشته باشد.

                                        

 

                                         سیستم ترمز

بررسی دوره ای روغن ترمز 

سیستم ترمز خودرو مرسدس بنز شما مانند سایر خودروها یک سیستم هیدرولیک است و بدون روغن ترمز مناسب و با کیفیت که خود شرکت مرسدس تولید و توصیه کرده است به خوبی کار نمی کند. فشار پدال ترمز ، روغن ترمز مرسدس بنز را به سمت چرخ ها فشرده می کند و باعث می شود لنت های ترمز به دیسک چرخ فشار وارد آورد و سبب کاهش سرعت چرخش دیسک چرخ شود و سرعت حرکت مرسدس بنز شما کاهش می یابد. نداشتن روغن ترمز در مرسدس بنز شما سبب می شود که هیچ از مراحل بالا در سیستم ترمز خودرو انجام نشود پس در نظر داشته باشید در صورت دیدن نشتی در سیستم  روغن ترمز مرسدس بنز خود می بایستی سریعا نسبت به رفع مشکل نشتی مسیر روغن ترمز اقدام نمایید و از رانندگی با مرسدس بنزتان که دارای نشتی روغن ترمز و کاهش سطح روغن در مخزن آن است خودداری نمایید.

لازم به ذکر است در صورتی هم که هیچ گونه نشتی در سیستم روغن ترمز مرسدس بنز خود مشاهده نکردید و سطح روغن ترمز در مخزن پایین نرفته باشد باز هم می بایستی از بررسی دوره ای روغن ترمز مرسدس بنز خود غافل نشوید ، چراکه روغن ترمز به مرور زمان از هوا آب جذب می کند و سبب آلوده شدن روغن ترمز می شود و همچنین آب نسبت به روغن ترمز نقطه جوش پایین تری دارد و در هنگام ترمزهای شدید مرسدس بنزتان ممکن است آب به به نقطه جوش برسد و بخار آب در مسیر روغن ترمز مرسدس بنز ایجاد گردد و چون بخار نسبت به مایع خاصیت فشرده شدگی دارد نمی تواند فشار ناشی از پدال ترمز را به لنت های مرسدس بنز شما انتقال دهد و سیستم ترمز عمل نخواهد کرد و شما قادر به نگه داشتن مرسدس بنزتان نخواهید بود.

تعویض روغن ترمز

زمان تعویض روغن ترمز با توجه به شرایط خودرو شما و نحوه رانندگی شما متفاوت است و معمولا برای حفظ ایمنی خودرو ، سالانه روغن ترمز را تعویض می کنند. در صورتی که قصد اضافه کردن روغن ترمز به مخزن مرسدس بنز خود را دارید از ظرف روغن ترمزی که باز نشده است استفاده نمایید تا از عدم ورود آلودگی به سیستم روغن ترمز مرسدس بنز خود مطمئن شوید.

روغن ترمز پیش روی شما برای کلیه مرسدس بنز های سواری مناسب می باشد:

E200 , E250 , E280 ,E300 , E350

C200 , C280 , C350

S350 , S500

CLS350 , CLS500

آرکاموبیل فروشگاه تخصصی لوازم یدکی و سیالات خودروهای بنز ، بی ام و ، پورشه

 
جزئیات فنی
نام کالاروغن ترمز
شماره فنی0019890807
کشور سازنده قطعهآلمان
تعداد در پکیک عدد
حجم1 لیتر
سطح کیفیتMB 331.0 , DOT 4 PLUS

نظرات

کد QR

منو

مقایسه 0