فیلتر گیربکس اورجینال مرسدس بنز گیربکس های 5 دنده دستی

1402770095

جدید

  • فیلتر (صافی) گیربکس اصلی مرسدس بنز
  • صافی گیربکس مخصوص مرسدس بنز های دارای گیربکس دستی 5 دنده
  • کیفیت عالی گیربکس

جزییات بیشتر

موجود ، تماس بگیرید

برند : مرسدس بنز (اورجینال)

 
بررسی تخصصی

صافی گیربکس اصلی مرسدس بنزهای دارای گیربکس 5دنده دستی

فیلتر ها که در اصطلاح به آنها صافی نیز گفته می شود در قسمت های مختلف خودرو کاربردها و وظایف گوناگونی را بر عهده دارند . یکی از فیلترهای مهم در مرسدس بنز شما فیلتر گیربکس می باشد و کیفیت بالای صافی گیربکس سبب افزایش عمر مرسدس بنز شما می گردد. فیلتر گیربکس پیش روی شما مخصوص خودروهای مرسدس بنز دارای گیربکس 5 دنده دستی می باشد و دقیقا همان صافی گیربکسی است که شرکت مرسدس بنز روی خودروهای خود قرار می دهد و از رعایت تمام استانداردهای شرکت مرسدس بنز در این فیلتر گیربکس مطمئن هستیم.

سیستم انتقال قدرت وظیفه مهمی را در نحوه عملکرد خودرو شما بازی می کند ، اگر گیربکس شما معیوب باشد و به خوبی کار نکند روی سیستم سوخت رسانی خودرو نیز تاثیر منفی می گذارد و در صورتی که گیربکس شما کار نکند خودرو شما از حرکت می ایستد. یکی از اجزای مهم در عملکرد مناسب گیربکس خودرو و سیستم انتقال قدرت ، فیلتر گیربکس می باشد ، در ادامه با نکاتی در مورد نحوه عملکرد و زمان تعویض فیلتر گیربکس با ما همراه باشید.

فیلتر گیربکس اورجینال مرسدس بنز گیربکس های دستی 5 دنده

گیربکس خودرو از قسمت پشت موتور به آن متصل است و قدرت تولید شده توسط موتور اتومبیل را به چرخ های خودرو منتقل می کند ، بدون گیربکس و سیستم انتقال قدرت ، خودرو شما قادر به حرکت نمی باشد. با گذشت زمان و کارکرد گیربکس ، روغن گیربکس توسط ذرات فلزی ناشی از برخورد چرخ دنده های فلزی گیربکس آلوده می شود در اینجاست که فیلتر گیربکس نقش اساسی خود را ایفا می کند. فیلتر گیربکس بخشی کلیدی از سیستم انتقال قدرت خودرو می باشد و به گونه ای طراحی شده است تا روغن گیربکس را از آلودگی هایی مانند ذرات فلزی پاک نماید.فیلتر گیربکس بین پن گیربکس (که روغن های اضافی را جمع آوری می کند) و تیوپی که وظیفه تنظیم فشار روغن را بر عهده دارد قرار می گیرد. فیلتر گیربکس از یک قسمت فلزی به همراه بخشی متخلخل که وظیفه جمع آوری آلودگی را دارد تشکیل شده است. قسمت متخلخل وظیفه جلوگیری از ورود مجدد آلودگی به روغن گیربکس و به طبع آن جلوگیری از ایجاد خوردگی را به عهده دارد. قسمت دیگر فیلتر گیربکس واشر پلاستیکی است که فیلتر گیربکس را به پن گیربکس متصل و آب بندی می کند.

چه زمانی فیلتر گیربکس را تعویض کنیم؟

بهترین زمان تعویض فلتر گیربکس در دفترچه خودرو و توسط سازنده خودرو پیشنهاد می گردد. بنابراین بهتر است دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید. به طور معمول پیشنهاد می گردد فیلتر گیربکس را بین 40 هزار تا 80 هزار کیلومتر کارکرد تعویض گردد ، اما زمان تعویض فیلتر گیربکس به عوامل دیگری نیز وابسته است که از آن عوامل می توان به نحوه رانندگی با خودرو و تناوب روشن و خاموش شدن آن نام برد. هرچه از خودرو خود در شرایط سخت تری استفاده کنید زمان تعویض فیلتر گیربکس کاهش می یابد همچنین اگر هر کدام از علامت های زیر را در خودرو خود مشاهده کردید نسبت به بررسی و تعویض فیلتر گیربکس خودرو خود اقدام نمایید

  • صدای نامتعارف از گیربکس
  • روغن ریزی از گیربکس
  • بوی سوختگی
  • تعویض دنده ها به سختی
  • تیره شدن روغن گیربکس

آرکاموبیل فروشگاه تخصصی لوازم یدکی و سیالات خودروهای بنز ، بی ام و ، پورشه

 
جزئیات فنی
نام کالاخشک کن (درایر) کولر
برند خودرومرسدس بنز
کلاس خودرومرسدس بنزهای سواری دارای گیربکس اتوماتیک
سال ساخت خودرو2003 تا 2019
کشور سازنده قطعهآلمان
برند سازنده قطعهمرسدس بنز
تعداد در پکیک عدد

1 محصول مشابه یافت شد

نظرات

کد QR

منو

مقایسه 0